Dwóch kluczowych menadżerów zdecydowało się pożegnać z zarządem borykającego się z kłopotami finansowymi koncernu PSA, w którego skład wchodzi Peugeot oraz Citroen.

Z zarządu odchodzi między innymi Guillaume Faury, który od czterech lat nadzorował dział badań i rozwoju koncernu. W 2009 roku dołączył on do zespołu PSA, a jego poprzednim pracodawcą była firma Eurocopter produkująca śmigłowce. Wszystko wskazuje, że Faury wróci do szeregów Eurocoptera już od maja tego roku. Ma objąć stanowisko dyrektora generalnego.

Drugą osobą, która postanowiła rozstać się z koncernem PSA jest Frederic Saint-Geours bezpośrednio odpowiadający za marki Peugeot i Citroen. Według francuskich mediów Saint-Geours ma zostać nowym szefem organizacji francuskich przedsiębiorstw Medef.

Przed upływem kadencji ze swoich stanowisk zrezygnowali także dwaj członkowie niewykonawczy, a ich miejsce zajmą pracownicy koncernu. Po wspomnianych zmianach w zarządzie PSA oprócz prezesa zostanie trzech menadżerów: wiceprezes ds. finansowych, szef PSA na Azję i wiceprezes ds. finansowych. Według zapewnień koncernu zarząd ten ma zagwarantować skuteczne wprowadzenie nowych strategii PSA.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Aktualności. Dnia 18/03/2013