Czy ktoś z Was pamięta taki samochód jak Peugeot L45 Grand Prix Two-Seater? Czy ta nazwa Wam niewiele mówi? To właśnie ten pojazd został sprzedany na jednej z aukcji za dokładnie… 7,26 mln dolarów. Skąd tak wysoka cena?

Peugeot L45 Grand Prix Two-Seater to zdecydowanie jeden z najdroższych samochodów w historii francuskiego koncernu. A nawet nie tylko francuskiego koncernu, gdyż analitycy z całego świata zrobili szybki research, w wyniku którego okazało się, iż jest to jeden z najdrożej sprzedanych francuskich samochodów w historii. Skąd więc tak wysoka cena Peugeota L45 Grand Prix Two-Seater’a?

Na wysoką cenę pojazdu składają się dwa główne czynniki. Po pierwsze – wiek samochodu. Peugeot L45 Grand Prix Two-Seater to samochód z przeszło stuletnią historią. Jaki jest drugi czynnik? Stan samochodu. Jak na ponad stuletni pojazd, został on zachowany w rewelacyjnych warunkach. Prawdziwym smaczkiem jest także zgadzający się numer silnika z numerem podwozia, co stanowi jeden z głównych czynników, dla którego kolekcjonerzy chcą nabywać te pojazdy. W tym przypadku, zarówno na jednostce napędowej, jak i na nadwoziu został wybity numer… 1. Teraz już wiecie, dlaczego Peugeot L45 Grand Prix Two-Seater został sprzedany podczas licytacji amerykańskiego domu aukcyjnego Bonhams za 7,26 mln dolarów.

Co ciekawe, od lat 40. XX wieku uważano, iż sprzedany egzemplarz to ten, w którym Dario Resta wygrał słynny wyścig Indianapolis 500 w 1916 roku. Niestety, informacje te zostały zdementowane. Auto faktycznie brało udział we wspomnianym wyścigu, lecz kierowcą był Ralph Mulford i dojechał on na trzeciej pozycji.

VN:D [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Peugeot wart ponad… 7 mln dolarów, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w Aktualności. Dnia 25/11/2017