Marka Peugeot to niewątpliwie jedna z najlepiej znanych europejskich marek samochodowych. Przez lata działalności Peugeot zyskał sobie renomę producenta aut pięknych, eleganckich a przy tym solidnych. Części do Peugeot są z kolei uważane za jedne z lepiej wykonanych części samochodowych na światowym rynku motoryzacyjnym.

Od wytwórców stali do producentów samochodów

Historia wielkiego francuskiego koncernu motoryzacyjnego Peugeot sięga początków XIX wieku, a dokładnie 1810 roku. Wówczas to właśnie bracie Peugeot postanowili otworzyć własną działalność gospodarczą. Co ciekawe, początkowo – z ze zrozumiałych względów – nikt nie myślał o produkcji samochodów. Pierwszą inicjatywą braci Peugeot była odlewnia stali otwarta w starym i wyremontowanym przez nich młynie w mieście Sous-Cratet.

Po umocnieniu się na rynku producentów stali, bracia Peugeot postanowili otworzyć nową gałąź produkcyjną. Tym razem były to solidne i pięknie wykończone młynki do kawy. Obecnie te właśnie młynki sygnowane znakiem marki Peugeot są niezwykle poszukiwanym towarem przez kolekcjonerów na całym świecie.

Po młynkach do kawy przyszła kolej na rowery. Już wówczas konstruktorzy Peugeot udowodnili, iż mają potencjał w dziedzinie konstrukcji pojazdów. Ich rowery bardzo szybko zyskały uznanie klientów, a rowerowe części do Peugeot stały się synonimem jakość i trwałość.

Samochody i części do Peugeot

Pierwsze prototypy samochodów wypuszczone przez markę Peugeot ujrzały światło dzienne pod koniec XIX wieku. Premierowy automobil spod znaku Peugeot – znany jako Serpollet-Peugeot, rok produkcji 1889 – nie był jednak szczególnie udanym produktem. Wyposażony w silnik parowy, bardzo szybko okazał się konstrukcją mało innowacyjną i nieprzystającą do oczekiwań klientów. Dopiero dwa lata później Peugeot zaprezentował światu samochód napędzany silnikiem spalinowym Daimlera, który od razu znalazł uznanie w Europie. Przełomem okazało się skonstruowanie własnego silnika i produkcja napędzanych nim pojazdów na szeroką skalę. Samochodowe części do Peugeot, tak jak wcześniej rowerowe, bardzo szybko zaczęto uważać za jedne z lepszych i bardzo chętnie kupowano je na całym świecie.

Kolejnym niezwykle ważnym krokiem w historii legendarnej marki Peugeot było otwarcie nowych i niezwykle rozbudowanych (w owym czasie jednych z największych w Europie) zakładów produkcyjnych w Sochaux. Nowe zakłady dawały nowe możliwości tak konstruktorom, jak i projektantom aut. To właśnie tam powstały kultowe modele Peugeota, takie jak Peugeot 504, Peugeot 405, a także Peugeot 307.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 05/02/2018