Wiele wskazuje na to, że Peugeot RCZ doczeka się kolejnej generacji. Ten sportowy samochód cieszy się sporym zainteresowaniem w ofercie francuskiej marki, przez co władze koncernu rozważają kontynuację jego produkcji w postaci drugiej generacji.

Zdanie w całej sprawie zabrał szef francuskiej firmy – Maxime Picat, który w jednym z wywiadów przyznał, iż „uśmiercanie” sportowego samochodu cieszącego się sporym zainteresowaniem wśród klientów byłoby ogromnym błędem.

Jednak na początku tego roku Peugeot zaprezentował plany rozwoju, wg których liczba modeli koncernu miałaby zostać ograniczona z 46 do 25. Jednym z samochodów, który miał zostać wycofany z gamy był właśnie Peugeot RCZ – teraz wydaje się, że plany wobec tego pojazdu uległy zmianie.

Druga generacja Peugeota RCZ ma zadebiutować w 2016 r. Auto ma bazować na nowoczesnej płycie podłogowej EMP2, która została wykorzystana do produkcji Peugeota 308. Zabieg ten ma sprawić, iż nowy Peugeot RCZ będzie jeszcze lżejszy od swojego poprzednika, co ma przełożyć się na znacznie lepsze osiągi. Przypomnijmy, iż obecna generacja Peugeota RCZ osiąga maksymalną moc z rzędu 280 KM, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h auta wyposażonego w najmocniejszy silnik wynosi 5,8 sekundy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Aktualności. Dnia 03/07/2014