Peugeot Vision Gran Turismo miałby szansę zostać najszybszym samochodem w historii francuskiego koncernu. Miałby szansę, bo jedyną jego wadą jest fakt, że auto jest… wirtualne, a ścigać się nim będzie można w najnowszej odsłonie gry Gran Turismo 6.

Sam projekt Peugeota Vision Gran Turismo potrafi zrobić wrażenie nawet na najbardziej wybrednych fanach superszybkich samochodów. Futurystyczna sylwetka pojazdu sprawia, że nie odstępuje on współcześnie produkowanym i nie jest na tyle przestylizowana, żeby auto nie miało szans na trafienie do seryjnej produkcji. Problemem jest niestety fakt, że auto nigdy nie trafi na ulice, ani tory wyścigowe, gdyż stanowi wyłącznie projekt graficzny, przeznaczony dla miłośników serii gier Gran Turismo, wydawanej na konsole Playstation.

A skoro auto zostało stworzone z myślą o grach komputerowych, to nietrudno o ponadprzeciętne osiągi pojazdu. One też są oderwane od rzeczywistości, gdyż Peugeot Vision GT jest w stanie rozpędzać się od 0 do 100 km/h w czasie… zaledwie 1,73 sekundy, co stanowi wynik lepszy od wielu motocykli. Taki rezultat jest możliwy dzięki 3,2 litrowej jednostce napędowej, generującej aż 875 KM mocy. Całkowita masa samochodu wynosi 875 kilogramów, co oznacza rozkład mocy do masy w stosunku 1:1.

Chcielibyście, aby samochód ten trafił w przyszłości do seryjnej produkcji z logo Peugeota?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Aktualności. Dnia 24/05/2015