Wielkie koncerny motoryzacyjne coraz częściej prześcigają się w projektowaniu nie tylko samochodów, ale także wielu innych maszyn. Tym razem, naprzeciw konkurencji postanowił wyjść Peugeot, który zaprojektował… własny helikopter.

Projekt powstał w oparciu o prace dwóch niezależnych zespołów – Peugeot Design Lab oraz Airbusa. Jest on wynikiem konkursu ogłoszonego przez Airbusa, w ramach którego chętni projektanci mieli nadsyłać projekty mające wyznaczyć całkiem nowe trendy w maszynach znajdujących się w przestrzeni powietrznej.

Konkurs zdecydowanie wygrał zespół Peugeot Design Lab, który zaprezentował model… Airbusa H160. Trzeba otwarcie przyznać, że zaprojektowany model helikoptera prezentuje się niezwykle okazale, główne ze względu na sporą ilość przeszklonego kokpitu, co na tle dotychczas zaprezentowanych maszyn śmigłowych prezentuje się niezwykle nowocześnie.

Airbus H160 został zaprojektowany z myślą o osobach prywatnych. Co ciekawe, Airbus zapowiedział, że zrealizuje projekt francuskiego koncernu motoryzacyjnego, a sprzedaż wspomnianego helikoptera ma wystartować pod koniec 2016 roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Peugeot zaprojektował helikopter, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w Aktualności. Dnia 21/11/2015