Grupa PSA, w której skład wchodzi Peugeot oraz Citroen otrzymała nagrodę technologię przyszłości MAAF za pionierskie rozwiązanie Hybrid Air.

Hybrid Air pozwala na połączenie tradycyjnego napędu benzynowego ze sprężonym powietrzem, co ma realny wpływ na obniżenie poziomu spalania samochodów nawet do 2 l/100 km. Za opracowanie tej technologii PSA otrzymało także dwa inne wyróżnienia – „Fleet World Honours” za innowacyjność oraz „Engine Technology Development Of The Year” dla partnera francuskiej grupy, firmy Bosch.

Hybrid Air jest technologią umożliwiającą połączenie benzyny ze sprężonym powietrzem. Składa się z nowego typu napędu full hybrid, który nie potrzebuje akumulatora. System wykorzystuje silnik benzynowy z pompą hydrauliczną, zbiornik magazynujący energię (sprężone powietrze), a także automatyczną przekładnię. Jest to bez wątpienia ogromna szansa dla koncernu PSA na wysunięcie się na światowy top w zakresie wykorzystywania innowacyjnych technologii, jaką bez wątpienia jest Hybrid Air. Póki co zaprezentowano koncept Citroena wykorzystującego napęd Hybrid Air, jednak niewykluczone, że w przyszłości trafi on także do Peugeotów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Aktualności. Dnia 13/08/2013