Dyrektor sportowy Peugeot Sport – Bruno Famin stanowczo zaprzeczył pojawiającym się w ostatnich dniach plotkom, z których wynika, że Peugeot planuje powrót do rywalizacji w serii rajdowych mistrzostw świata WRC.

Według Bruno Famina seria rajdowych mistrzostw świata WRC nie jest dobrze widoczna w mediach. Trudno się w tym zakresie z dyrektorem sportowym Peugeot Sport nie zgodzić, gdyż mistrzostwa świata WRC to na dobrą sprawę mistrzostwa Europy oraz zaledwie trzykrotna wyprawa poza granice starego kontynentu. Według Faminy znacznie lepiej prezentuje się sytuacja w rallycrossie, gdzie w kalendarzu znajdują się takie kraje jak Kanada, Argentyna, Turcja, a w niedalekiej przyszłości także Rosja.

W ubiegłych sezonach Peugeot należał do ścisłej czołówki zespołów WRC. Dlaczego zatem podjęto decyzję o wycofaniu się? Bruno Famin wyjaśnia to twierdząc, iż na przygotowanie zespołu do walki o najwyższe cele m.in. przeciwko Volkswagenowi potrzeba zagospodarować ok. 40 mln euro, a Peugeot nie może sobie pozwolić obecnie na takie wydatki. Dyrektor sportowy grupy Peugeot Sport dodał także, iż ciężko jest mu w chwili obecnej stwierdzić, czy taka decyzja o powrocie do rajdów WRC byłaby na dłuższą metę opłacalna.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 03/06/2014