Podczas nadchodzących Targów Motoryzacyjnych w Paryżu odbędzie się premiera odświeżonego Peugeota 508. Jakich zmian możemy się spodziewać w porównaniu ze standardową wersją auta?

Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny to nie powinniśmy tutaj oczekiwać rewolucji. W tym zakresie zmiany widać przede wszystkim na przodzie pojazdu, gdzie zmodyfikowano kształt maski, zmniejszono rozmiar grilla, zamontowano nowy zderzak z zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej wykonanymi w technologii LED. Dla wersji sedan oraz kombi modyfikacjom uległy także tylny zderzak wraz z reflektorami.

We wnętrzu wszystkich wersji nadwoziowych również pojawią się liczne modyfikacje, które inspirowane są modelem 308. Sporych rozmiarów, 7-calowy dotykowy ekran, który teraz znajduje się na środku deski rozdzielczej przejął wiele funkcji, które do tej pory można było osiągnąć wyłącznie za pomocą przycisków fizycznych. Zabieg ten sprawił, że deska rozdzielcza została „odchudzona”, przez co wnętrze wygląda bardziej profesjonalnie i elegancko.

Jeżeli chodzi o ofertę silnikową, to tutaj francuski koncern przygotował dla nas niespodziankę, bowiem odświeżony Peugeot 508 otrzyma aż trzy nowe jednostki napędowe. W ten sposób kierowcy otrzymają do wyboru następujące motory – benzynowy, turbodoładowany silnik THP o pojemności 1.6 i mocy 165 KM, a także wysokoprężną, 2-litrową jednostkę napędową o oznaczeniu BlueHDi, generującą w zależności od wersji 150 KM lub 180 KM mocy.

Sprzedaż Peugeota 508 po faceliftingu już wystartowała pomimo faktu, iż premiera zaplanowana jest na rozpoczynające się w październiku Targi Motoryzacyjne w Paryżu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 23/09/2014