Peugeot 407 SW to samochód dla osób, które poszukują niestandardowego kombi.

Samochód zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim ze względu na niską linię nadwozia. Dzięki temu zabiegowi auto nabrało sportowego charakteru. Zaskakuje stosunkowo niewielki bagażnik, który może pomieścić jedynie 489 litrów. Pracownicy Peugeota zgodnie podkreślają, że Peugeot 407 SW nie ma być samochodem do ciężkiej pracy – ma stanowić wygodny samochód rodzinny.

Na wiele plusów zasługuje wnętrze Peugeota. Miękkie fotele sprawiają, że w samochodzie można odpocząć. Niezwykle wygodne również są podróże na dłuższych dystansach. W połączeniu z sześcioma poduszkami powietrznymi oraz aktywnymi zagłówkami zapewniającymi poczucie bezpieczeństwa auto coraz bardziej zasługuje na miano rodzinnego. Na tylnej kanapie miejsca powinno wystarczyć dla dwójki wysokich osób. Całości charakteru nadaje ogromny przeszklony dach, którego zalety dostrzega się w słoneczne dni, lecz w każdym momencie można go zasłonić roletą.

Model wyposażony w dwulitrowy, benzynowy silnik potrzebuje dokładnie 9,1 sekundy, aby rozpędzić się od 0 do 100 km/h. W połączeniu ze sztywnym zawieszeniem auto mogłoby gwarantować przyjemność z jazdy osobom, które lubią mocniej przycisnąć pedał gazu. Niestety skrzynia biegów ma dość długie przełożenia, co nie sprzyja sportowej jeździe. Jednak w samochodzie rodzinnym najważniejszy powinien być komfort podróżowania a nie osiągi. Dla prezentowanego silnika spalanie oscyluje w granicach 9 litrów w jeździe mieszanej.

Peugeot 407 SW nie wypada najgorzej jeżeli chodzi o koszta. Auto wyposażone w dwulitrowy silnik benzynowy w wersji wyposażeniowej Premium E kosztuje 88 200 złotych. Jest to znacznie taniej w zestawieniu z egzemplarzami wyposażonymi w silniki diesla. Dla przykładu Peugeot 407 SW 2.0 HDi, którego silnik generuje 136 KM kosztuje już 102 800 złotych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Modele. Dnia 14/02/2013