Francuski koncern przygotowuje swoje stanowisko do Targów Motoryzacyjnych w Genewie. Wśród jednych z najciekawszych premier znajduje się odświeżona wersja modelu 208, o której wiemy już całkiem sporo informacji.

Peugeot 208 w aktualnie oferowanej odmianie obecny jest na rynku motoryzacyjnym od trzech lat. Francuski koncern stwierdził, że jest to wystarczający czas, aby zaprezentować kierowcom nową, odświeżoną wersję modelu. Na czym będą polegały zmiany w najnowszej odmianie modelu 208?

Firma Peugeot przyzwyczaiła nas do tego, że faceliftingi, którym poddaje swoje samochody nie należą do rewolucyjnych. Podobnie będzie na przykładzie modelu 208, który nieznacznie będzie różnił się od swojego poprzednika. Zmianom uległ przede wszystkim kształt grilla, przedniego zderzaka, a także zmieniono kształt obwódek świateł przeciwmgielnych. Natomiast w przypadku tyłu samochodu dodano wyłącznie światła 3D LED. Peugeot 208 po faceliftingu będzie dostępny w nowych wersjach kolorystycznych nadwozia. Zmiany dotyczyć będą także wnętrza samochodu, gdzie dodano 7-calowy wyświetlacz dotykowy z wejściem USB.

Nowy Peugeot 208 będzie zasilany za pośrednictwem silnika 1,6 o oznaczeniu Blue HDI w dwóch wariantach mocy – 75 KM oraz 100 KM mocy. Z oferty benzynowych jednostek napędowych kierowcy otrzymają do wyboru turbodoładowany silnik o pojemności 1,2 litra i mocy z rzędu 110 KM. Każda ze wspomnianych jednostek napędowych będzie mogła współpracować z pięciobiegową i sześciobiegową manualną skrzynią biegów lub też z automatyczną przekładnią o sześciu przełożeniach.

Peugeot 208 po faceliftingu trafi do sprzedaży w czerwcu 2015 roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 22/02/2015