Wiemy już jak będzie wyglądała ostateczna wersja Peugeota 2008 DKR, który stworzony został na potrzeby startu w Rajdzie Dakar. Przygotowania francuskiej ekipy do występu w jednym z najtrudniejszych rajdów na świecie dopinane są na ostatni guzik.

Peugeot 2008 DKR przeszedł przez 7 miesięcy intensywnych testów i wiele wskazuje na to, że w końcu Francuzi doczekali się finalnej wersji auta. Oprócz czysto technicznych kwestii, nadwozie samochodu zostało pokryte licznymi naklejkami w kolorach: granatowym, czerwonym, żółtym oraz białym. Są one częściowo powiązane z kolorystyką głównych sponsorów Peugeota w Rajdzie Dakar – firmy Total oraz Red Bull.

Okazuje się, że biały kolor dachu ma nie tylko znaczenie stylistyczne. Jeden z kierowców Peugeota przyznał, iż biały dach może odegrać kluczową rolę w przypadku podróżowania po upalnych bezdrożach. Wg Stéphana Peterhansela różnica pomiędzy prowadzeniem samochodu wyposażonym w biały i czarny dach jest kolosalna.

Na 7 miesięcy testów złożyło się również m.in. tysiące kilometrów, które zostały pokonane przez kierowców Peugeota 2008 DKR po bezdrożach Maroko. Jak będzie wyglądał powrót francuskiego zespołu na trasy rajdu Dakar? O tym przekonamy się zapewne początkiem przyszłego roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Aktualności. Dnia 24/11/2014