Francuski koncern motoryzacyjny zdradza kolejne informacje dotyczące nowego Peugeota 308 GT. Czego możemy spodziewać się po tym samochodzie?

Nowy Peugeot 308 GT jest autem niezwykle atrakcyjnym z wyglądu. Ciekawostkę stanowią przednie reflektory samochodu, które wyposażone zostały w aż 62 diody LED-owe, które są w stanie zagwarantować lepszą widoczność nawet w najbardziej wymagających warunkach drogowych. Uwagę przykuwają także sporych rozmiarów, 18-calowe felgi wykonane ze stopów metali lekkich, które są dwukolorowe, posiadają diamentowy szlif, a znajdują się na nich opony Michelin Pilot Sport 3. Warto dodać także, że Peugeot 308 GT będzie dostępny w unikalnej kolorystyce nadwozia, nazwanej przez francuską firmę jako „Magnetic Blue”, która będzie dedykowana wyłącznie dla tego modelu.

Co będziemy mogli znaleźć pod maską nowego Peugeota 308 GT? Jednostkę napędową o pojemności 1,6 litra i oznaczeniu THP, która będzie w stanie generować aż 205 KM. Samochód zostanie fabrycznie wyposażony w system Start&Stop, a średnie spalanie auta wg informacji podanych przez francuski koncern ma w cyklu mieszanym wynieść 5,6 litra na każde pokonane 100 km. Oprócz silnika benzynowego, do oferty silnikowej Peugeota 308 GT trafi także wysokoprężny motor BlueHDI, który będzie w stanie generować 180 KM mocy, a jego średnie spalanie wyniesie 4 litry / 100 km.

Francuski koncern już rozpoczął przyjmowanie zamówień na nowego Peugeota 308 GT. Samochód ma trafić do pierwszych klientów w marcu bieżącego roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Aktualności. Dnia 25/01/2015