Peugeot 308 już w standardowej odmianie cieszył się sporym zainteresowaniem wśród kierowców. Teraz, do ofert francuskiego koncernu dołącza jeszcze mocniejsza wersja oznaczona przez Peugeota jako GT.

Auto już z samego wyglądu dość wyraźnie odróżnia się od bazowej wersji 308. Modyfikacjom uległ przede wszystkim przód samochodu, gdzie teraz dominują reflektory ze światłami do jazdy dziennej wykonanymi w technologii LED, a logo marki zostało obniżone i przeniesione na grill. Charakterystycznym wyróżnikiem wersji GT będą teraz także sekwencyjne kierunkowskazy.

Peugeot 308 GT został wyposażony w 18-calowe felgi wykonane ze stopów lekkich metali. Auto dodatkowo zostało obniżone o 7 mm z przodu i o 10 mm z tyłu. Samochód będzie dostępny z unikatowym, zarezerwowanym wyłącznie dla tego modelu lakierem nazwanym przez francuskich konstruktorów jako Magnetic Blue.

Peugeot 308 GT dostał nowe, wydajniejsze silniki. Będzie to benzynowa jednostka napędowa o pojemności 1,6 litra, oznaczona jako THP, która będzie w stanie generować 205 KM mocy. Oprócz tego, dla miłośników wysokoprężnych jednostek napędowych przygotowano silnik BlueHDI, generujący 180 KM mocy, który wg zapewnień producenta jest w stanie zużywać zaledwie 4 litry oleju napędowego na każde, pokonane 100 km.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 28/09/2014