Sebastian Loeb – dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata wystąpi w barwach Peugeota w tegorocznym wyścigu górskim Pikes Peak.

Francuz wystartuje w kategorii „Unlimited” specjalnie przygotowanym do tego celu Peugeotem 208 T16. Nie udało nam się poznać jeszcze dokładnej specyfikacji samochodu. Można jednak przypuszczać, iż będzie on generował około 600 KM czyli dwa razy więcej niż Citroen, którym do tej pory Sebastian Loeb startował w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Dla Loeba będzie to debiut w tej imprezie. Z kolei dla Peugeota powrót na Pikes Peak, który wraz z modelem 405 T16 w przeszłości wygrywał ten wyścig. Maxime Picat, czyli dyrektor generalny Peugeot Automobile nie zapomniał podziękować siostrzanej marce. „Chciałbym wyrazić swoje podziękowanie dla Citroena, który postanowił wypożyczyć nam na jeden raz tego wyjątkowego mistrza. Naszym celem jest zwycięstwo, więc musimy mieć w talii możliwie jak najwięcej kart, dlatego łączymy siły z najlepszymi partnerami do tego projektu. Będą to Total, Red Bull, Michelin oraz Sebastien Loeb.” – powiedział Picat.

Pikes Peak to wyjątkowy wyścig. Trasa podjazdu zawiera aż 156 zakrętów, a kierowcy pokonują wzniesienie pomiędzy wysokościami 2 800 a 4 300 m n.p.m. Aktualnie rajd i tak jest nieco łatwiejszy niż wcześniej, gdyż droga, którą jest poprowadzony jest niemal w całości wyłożona asfaltem. W barwach Peugeota w wyścigu Pikes Peak triumfował fiński kierowca – Ari Vatanen.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Loeb wypożyczony na Pikes Peak, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w Aktualności. Dnia 29/03/2013