Wiele wskazuje na to, że współpraca na linii Peugeot – BMW dotycząca produkcji czterocylindrowych silników benzynowych dobiega końca.

Niemiecki koncern w najbliższej przyszłości będzie sam tworzył jednostki napędowe, które do niedawna były tworzone we współpracy z Peugeotem. Według informacji podanych przez niemiecki magazyn Automobilwoche współpraca będzie kontynuowana do końca 2016 roku. Informacje te potwierdzone zostały także przez koncern BMW, którego rzecznik prasowy przyznał, że niemiecki koncern przymierza się do samodzielnej produkcji czterocylindrowych jednostek napędowych.

Współpraca na linii Peugeot – BMW trwa od 2002 roku. Na jej mocy produkowane są silniki 1.6-litrowe, które trafiają pod maski samochodów Mini. W 2011 roku oba koncerny zapowiedziały inwestycje z rzędu 100 milionów euro, które przeznaczone zostanie na prace nad technologią hybrydową oraz zasilaniem elektronicznym pojazdów. Dziś już wiadomo, że wspomniane plany inwestycyjne prawdopodobnie nie wypalą.

Koniec współpracy nie wynika wyłącznie ze strony BMW. Peugeot ma zamiar rozpocząć poszukiwania solidnego partnera, który mógłby wesprzeć francuski koncern solidnym zastrzykiem gotówki. Jednym z głównych kandydatów jest General Motors, czyli gigant motoryzacyjny z USA od roku ma 7% udziałów w Peugeocie i nie jest wykluczone, że w najbliższym czasie wykupi kolejne udziały.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 10/09/2013