Każdy kto dba o swój samochód z pewnością bardzo często znajduje na powierzchni lakieru mniejsze lub większe uszkodzenia. Grad, kamienie, uszkodzenia na parkingach czy przerysowanie samochodu podczas parkowania to bardzo często spotykane sytuacje, które dotykają każdego kierowcę. Niektórzy próbują usuwać ślady zniszczeń we własnym zakresie, ale czy to na pewno jest dobry pomysł?

Jak samemu wykonać naprawy blacharskie w swoim samochodzie?

Samodzielne wykonywanie napraw blacharskich oraz blacharsko lakierniczych wymaga sporej wprawy, doświadczenia oraz dużej ilości profesjonalnych narzędzi. Jeśli nie będziemy wykonywać pewnych czynności w odpowiedni sposób to musimy liczyć się z faktem, iż możemy jeszcze bardziej uszkodzić nasz samochód. Usuwanie wgnieceń bez lakierowania to genialne rozwiązanie, jednak jeśli zrobimy to w sposób nieprofesjonalny możemy doprowadzić do widocznego uszkodzenia powłoki lakierniczej. Podobnie jest z robieniem zaprawek lakierniczych, usuwaniem ognisk rdzy lub zarysowań. Bardzo często z pozoru proste do wykonania czynności mogą okazać się znacznie bardziej skomplikowane, przez co niewprawna ręka zrobi to w sposób odbiegający od satysfakcjonującego.

Czy warto zlecić naprawy blacharsko lakiernicze specjalistom?

Właśnie dlatego w sprawie naprawy blach samochodowych, czy lakieru samochodowego warto udać się do specjalistów. Nawet wykonanie prostej czynności jak zaprawka po uszkodzeniu lakieru np. przez uderzenie kamieniem może być problematyczna. Odpowiednie przygotowanie powierzchni, dobranie lakieru i wreszcie samo wykonanie naprawy to proces, który wymaga wbrew pozorom bardzo dużo doświadczenia oraz zdolności manualnych, a do tego profesjonalnego sprzętu. Jeśli ktoś może wykonać taką naprawę w sposób profesjonalny i satysfakcjonujący dla nas to warto mu to zadanie powierzyć. Próba wprowadzenia w ten sposób oszczędności bardzo często będzie miała całkowicie odwrotny skutek.

Jakich napraw blacharskich nie powinniśmy wykonywać samodzielnie?

O ile zrozumiałe jest, że będziemy próbować naprawiać drobne usterki karoserii naszego samochodu, o tyle poważniejsze naprawy blacharskie powinniśmy obowiązkowo powierzyć specjalistom. Naprawy wymagające spawania, wymiany poszczególnych elementów blachy w nadwoziu naszego samochodu oraz lakierowania powinny być wykonywane w określonych warunkach i przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Właśnie dlatego zalecamy Państwu skorzystanie z usług serwisów blacharsko-lakierniczych Bosch Car Service, które specjalizują się w wykonywaniu zarówno tych prostych, jak i znacznie bardziej skomplikowanych napraw.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 16/04/2021