Francuski koncern motoryzacyjny zaprezentował od dawna zapowiadaną, sportową odmianę modelu 308, która otrzyma oznaczenie GTI. Czym będzie charakteryzował się ten samochód?

Peugeot 308 GTI charakteryzuje się jeszcze bardziej sportowym nadwoziem w porównaniu do tradycyjnej odmiany „trzysta ósemki”. Zmiany w zakresie wyglądu dotyczą frontu pojazdu, gdzie zmieniono wloty powietrza, a z tyłu zamontowano nowe, okrągłe końcówki wydechu. Całości charakteru nadają sporych rozmiarów, 18-calowe felgi o unikalnym kształcie. W celach stylistycznych, inżynierowie postanowili dodatkowo obniżyć zawieszenie o 11 milimetrów.

We wnętrzu, na tapicerce pojawiło się czerwone szycie, co stanowi niezwykle atrakcyjny zabieg stylistyczny, a także sprawia, że tuż po wejściu do kokpitu zdajemy sobie sprawę z faktu, że mamy do czynienia z autem sportowym. Wrażenie to podkreślają także napisy „Peugeot Sport” oraz „GTI”. W topowej wersji wyposażeniowej, samochód otrzyma ciekawe, dwukolorowe malowanie nadwozia.

Pod maskę Peugeota 308 GTI trafi całkiem nowy, turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra, który będzie w stanie generować w zależności od konfiguracji 250 lub 270 KM mocy. Co ciekawe, w obu przypadkach auto będzie charakteryzowało się identycznym maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 330 Nm.

Jak przełoży się to na osiągi nowego Peugeota? Otóż w zależności od wybranego wariantu mocy, Peugeot 308 GTI będzie przyspieszał od 0 do 100 km/h w czasie 6 sekund lub 6,2 sekundy. Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących prędkości maksymalnej pojazdu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Peugeot prezentuje model 308 GTI, 9.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w Artykuły. Dnia 28/06/2015