Nowy Peugeot 308 GTI, który ma trafić do sprzedaży w przyszłym roku został przyłapany na zdjęciach szpiegowskich. Czym charakteryzuje się nowy samochód francuskiego koncernu?

Nowy hot-hatch Peugeota będzie bazował na zaprezentowanym podczas Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie koncepcie 308 R. Ten koncepcyjny model wyposażony był w silnik o pojemności 1,6 litra, który generował 270 KM mocy. Wiele wskazuje jednak na to, że produkcyjna wersja Peugeota 308 GTI będzie wyposażona w nieco słabszy silnik.

Auto będzie wyposażone w sportowe zawieszenie oraz układ hamulcowy. Natomiast jeżeli chodzi o wygląd pojazdu to 308 GTI będzie charakteryzował się powiększonymi gabarytami oraz agresywniejszym wyglądem. Nie znamy szczegółów jeżeli chodzi o skrzynię biegów auta, ale z nieoficjalnych doniesień wynika, iż w standardzie jednostka napędowa współpracować będzie z 6-stopniową, manualną przekładnią. Peugeot 308 GTI zostanie oficjalnie zaprezentowany prawdopodobnie już podczas Targów Motoryzacyjnych w Paryżu, które rozpoczną się początkiem października bieżącego roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Aktualności. Dnia 30/08/2014